طراحی سایت های آموزشی به دو دسته تقسیم می شوند ، سایت های آموزش آنلاین و طراحی سایت آموزش با هدف تدریس و یا ارائه جزوات تخصصی

که هر یک را به اختصار توضیح می دهیم . سایت های آموزش آنلاین یا طراحی سایت آموزش مجازی اهداف خاصی را ارائه می دهند برای مثال : با استفاده از طراحی پرتال خود کاربران می توانند وارد اکانت عضویت خود شده و لیست کلاس های ارائه شده با اساتید مختلف را مشاهده کنند و کلاس های مورد نظر را در ساعات مد نظر خود انتخاب نماید سپس می توانند با پرداخت هزینه کلاس ها و همچنین هزینه های مربوط به اخذ مدرک در کلاس های آنلاین ثبت نام کنند .

کلاس های سایت های آموزش آنلاین به صورت آنلاین و راس ساعت بخصوص انجام می شود .

هدف کاربران از شرکت در این کلاس ها اخذ مدرک معتبر دوره های حرفه ای و تخصصی می باشد و حتی ممکن است به دلیل تخصصی بودن دوره ها ، کلاس ها با زبان های مختلف دنیا و توسط اساتید خارجی برگزار شوند .

برای ارائه مدرک معتبر به کاربران وب سایت لازم است تا در هنگام طراحی سایت و حتی قبل از انتخاب کردن دامنه سایت با ارگان ها و وزارت خانه های مسئول هماهنگی و کسب اجازه شود .

طراحی سایت آموزشی

قطعا در دنیای اینترنت به سایت های برخورده اید که هدف آن ها آموزش مطالب مختلف است ، برای مثال : می توان به سایت آموزش برنامه های مختلف کامپیوتری و یا سایت تدریس دروس دانشگاهی و یا حتی مقطع ابتدایی اشاره نمود .

این سایت ها با اهداف گوناگونی طراحی می شوند مثلا : بعضی از آنها با تدریس و ارائه مطالب مفید کاربران را در سایت خود برای مدت زیادی حفظ می کنند و با توجه به رتبه ، سئو سایت و همچنین تعداد بازدید کنندگانشان از سایت های دیگر آگهی و بنر می گرند و از این راه کسب درآمد می کنند و یا بعضی دیگر از سایت ها خصوصا طراحی سایت های آموزشی برای مقاطع دانشگاهی با ارائه مطالب ، جزوات و پروژه های دانشگاهی کسب درآمد می کنند .

در طراحی سایت خصوصا طراحی سایت آموزش مجازی که از درگاه های پرداخت استفاده می کنند و همچنین نیاز به طراحی پرتال قدرتمند نیز دارند باید به سرعت سایت و همچنین امنیت بالای آن توجه بسیار زیادی شود .

  از نظر ظاهری وب سایت هایی که اهداف آموزشی را دنبال می کنند باید از رنگ های روشن در بک گراند و عکس ها و رنگ مشکی برای فونت ها استفاده کنند تا کاربران به راحتی مطالب را ببنید و رنگ ها موجب عدم تمرکزشان نشود ، همچنین فونت ها باید از فونت های معمول و با قابلیت خوانایی بالا انتخاب شوند .