طراحی سایت ، مجموعه ای از صفحات مرتبط  به هم است که شامل حجم وسیعی از اطلاعات اعم از : متن ، صدا ، تصویر ، جداول ، اخبار و غیره می باشند ، که برای نمایش عموم کاربران طراحی و تولید می شوند . هر کدام از وب سایت های طراحی شده اهداف و خدمات خاصی را به کاربران خود ارائه می دهند ، گاهی اوقات هدف از طراحی سایت معرفی یک حرفه و کسب و کار است ، گروهی دیگر از وب سایت ها جنبه های علمی و فرهنگی را دنبال می کنند ، تعدادی نیز به دنبال بالا بردن سطح فروش و اهداف تجاری هستند به عنوان مثال می توان از طراحی وب سایت های فروشگاهی نام برد .

طراحی سایت در دنیا به عنوان یک فرآیند حرفه ای در زمینه بهبود عملکرد کسب و کارها شناخته می شود ، مدیران و شرکت های موفق به درستی می دانند که بخش عظیمی از فرآیندهای کاری و روز مره را باید از طریق دنیای اینترنت پیش برده و باید با یک طراحی وب سایت مناسب بتوانند بر بازارهای بکر جهانی مسلط شده و با موقعیت سنجی ها و نیاز سنجی های دقیق راهکارهایی هوشمندانه در جهت موفقیت برند خود ارائه دهند . 

از این رو طراحی سایت باید توسط شرکت های معتبر همراه با پیشنه و نمونه کارهای قوی و بهرهمند از کادری حرفه ای و مجرب در زمینه های مختلف برنامه نویسی ، گرافیکی ، تحلیلی ، تحقیقی و غیره انجام شود ، تا علاوه بر رعایت تمامی نکات تخصصی و حرفه ای در زمان طراحی وب سایت بتوانند تمامی نیازهای کارفرما و کاربران وب سایت به درستی تحلیل و پیاده سازی نموده تا در پیاین وب سایتی حرفه ای و کارآمدی را در بستر اینترنت آپلود کنند.

طراحی سایت حرفه ای باعث می شود که بسیاری از منابع حفظ و هزینه های غیره ضروری یک سازمان کاهش یابد برای مثال می توان به حذف تماس های خروجی برای اطلاع رسانی های مختلف و یا ارسال نامه های اداری برای فراخوانی ها اشاره نمود .

 طراحی سایت را نیز می توان به عنوان یک پرستیژ و شخصیت یک کسب و کار و یا حتی یک شخص در دنیای مجازی معرفی نمود و از آن به عنوان یک رزومه دقیق نام برد امروزه تمامی مشاغل و افراد صاحب نظر دارای یک وب سایت شخصی هستند و در آن اطلاعات دقیقی از حرفه خود ، همکاران ، رتبه علمی و تجربی ، راهکارها ، تحقیقات ، پیشنهادات ، زمینه های فعالیت و هر عنوان دیگری را در آن به ثبت می رسانند .

مهمترین ویژگی های در طراحی سایت :

پیشبرد اهداف سازمان در جهت سهولت در پاسخوگیی و اطلاع رسانی همگانی :

تمامی رخداد ها و رویداد هایی که باید اطلاع رسانی شوند ، به راحتی در وب سایت قابل ثبت و نمایش هستند و همچنین می توانید پرسش های متداولی که ارباب رجوع از سازمان شما دارند را در وب سایت خود به صورت تخصصی برای یک بار توضیح دهید .

برندینگ و معرفی سازمان در سطوح داخلی و خارج از کشور :

عموما امکان ندارد که یک سازمان بدونه برند سازی ، تبلیغات و رونمایی تخصصی در همه شهرها و کشورها شناخته شود ، و مهم ترین اصل برند سازی در سطوح بین المللی و ملی طراحی وب سایتی مناسب است که خود به تنهایی توانایی تبلیغات گسترده بدونه توجه به موقعیت های زمانی و مکانی را دارا می باشد .

امکان دسترسی سریع برای مشتریان ، متقاضیان و همکاران به صورت دائمی :

با طراحی سایت می توان به صورت بی وقفه و شبانه روزی در دسترس و پاسخگوی نیاز مراجعین بود .

   بازاریابی و فروش محصولات با امکان ثبت جزء به جزء وجوح تمایز:

طراحی وب سایت حرفه ای امکان ثبت و ارائه انواع خدمات و محصولات به صورت تک به تک و بدونه محدودیت نمایشی برای فیلدهای مختلف را دارا می باشد که خود به تنهایی عملکرد یک تیم بازاریابی حرفه ای را پوشش می دهد .

تولید محتوا تخصصی ، بدونه محدودیت در جهت تغییر و یا ایجاد فضای جدیدی از افکار عمومی برای فعالیت یا محصولاتی که ارائه می دهید :

شما می توانید با تولید محتوای تخصصی برای محصولات و خدمات خود و با بالا بردن سطح آگاهی افراد نسبت به حرفه خود و ایجاد احساس نیاز در آنها محصولات خود را به فروش برسانید .

ایجادی فضای ارتباطی مناسب و دریافت انتقادات ، پیشنهادات و راهکارهایی از ارباب رجوع یا مشتریان به منظور افزایش خدمات مناسب و رسیدن به کیفت مطلوبی که از سازمان شما انتظار می رود :

برای تعامل بهتر و افزایش موفقیت می توانید نظرات کارکنان و مشتریان خود را در ارتباط با کلیه خدمات و امور سازمان دریافت و بررسی کنید .

یکی از دلایل محبوبیت طراحی سایت و یا طراحی پرتال در این است که نمایش تمامی اطلاعات و فرآیند ها را به صورت جامع و کامل در یک فضای گرافیکی و مدرن به تصویر می کشد .

یکی از مهم ترین عوامل موفقیت در طراحی سایت جذب بازدید کننده واقعی می باشد و بهترین راهکار برای افزایش بازید و محبوبیت وب سایت ، بهینه سازی وب سایت برای کاربران و موتورهای جستجو است این فرآیند را به طور کلی سئو سایت می نامند ، شرکت رابین با بهرهمندی از کادری مجرب طراحی وب سایت و نمایش آن در صفحه اول نتایج جستجو را تضمین می کند .