امروزه در تمام نقاط دنیا برند ها ، کمپانی و تمامی نمایند گان فروش و تعمیرات خودرو ها عمده ارتباط و فعالیتشان را از طریق وب سایت و نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری های خود پی گیری می کنند .

طراحی سایت خودرو برای خودرو سازان و تولید کنندگان یک امر بسیار مهم تلقی می شود ، زیرا به دلیل حجم بالای تولیدات نسبت به نمایندگی های مجاز قطعا روند پاسخگویی به مشتریان کند خواهد شد ، اما با یک طراحی سایت حرفه ای می توان این اخلال را جبران نمود .

در طراحی سایت خودروسازی می توان بسیاری از روند ها و ویژگی هایی را که برای عده ای جذاب و در انتخاب نهایی شان تاثیر گذار است به تصویر کشید و قطعا اگر در مسیر درست پیشرفته باشد مشتری متقاعد به خرید محصول می شود ، برای مثال : می توان در بخش گالری فیلم و عکس های مربوط به خط تولید خودرو را به تصویر کشید .

در طراحی سایت روشی به نام طراحی سایت تفسیری وجود دارد که می تواند برای کارخانه های دارای خط تولیدات جذاب نظیر خودرو سازها بسیار مفید و زیبا باشد ، این نوع طراحی سایت به این صورت است که از ابتدای سایت یعنی از بالای قالب و زیر منوهای صفحه اصلی بخش اول تولید یک محصول را به تصویر می کشید و همینطور که وب سایت به سمت فوتر اسکرول می خورد قطعات مونتاژ و قبل از رسیدن اسکرول به فوتر سایت محصول نهایی تولید می شود .

همچنین طراحی وب سایت برای شرکت ها و نمایدگی های خودرو سازها می تواند کاملا نقش یک طراحی سایت فروشگاه اینترنتی را بازی کند ، در این فروشگاه تمامی محصولات از خودرو تا لوازم جانبی را می توان به فروش رساند .

همه محصولات باید با تعداد تصاویر مناسب و گویا به تصویر کشیده شوند برای مثال : از تمامی قسمت های خودرو تولید شده عکس های با کیفت تهیه شود .

همچنین باید تمامی فیلد های مربوط به خودرو از قبیل : تعداد سیلندر ، حجم موتور ، نوع گیربکس ، نوع ترمزها ، تعداد ایربگ ها و غیره در جدول های شکیل و خوانا آورده شوند تا مشتری امکان کامل مقایسه خودرو از نظر قیمت و امکانات را با سایر رقیبان داشته باشد .

در طراحی پرتال خودرو می توان در بخش سوالات متداول تمامی سوالات مشتریان از خرید گرفته تا خدمات پس از فروش شرح داد و سپس با درج کاتالوگ محصولات به صورت پی دی اف و یا اپلیکیشن موبایل نحوه مصرف و شرح دقیق محصولات را دراختیار مشتریان قرار داد .

اخبار تولیدات جدید یک شرکت طبیعتا جزء اخبار مهم و رسمی تلقی می شود ، با طراحی سایت خودرو می توان این اخبار رو به صورت رسمی به مشتریان اعلام و یا تکذیب کرد .

یک ویژگی مهم در طراحی سایت خودرو نیز امکان ارائه و ثبت انواع شرایط فروش نقدی ، پیش فروش ، طراح های فروش ، مشارکت در تولید و غیره است .

حتی مسئله طراحی سایت خودرو را نیز می توان برای نمایشگاه های فروش اتومبیل هم بکار برد و شاهد افزایش فروش در زمینه فروش محصولات و خودرو ها با استفاده از راهکار های پیشنهادی شرکت رابین بود .

با طراحی پرتال برای شرکت خودرو سازی می توان تمامی امور مربوط به تعمیرات و نگهداری خودرو را مدیریت نمود و همچنین از طریق ارتباط آن با نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری می توان همه نمایندگی ها  را در زمان سرویس های دوره ای خودرو بر اساس انتخاب نزدیک ترین نمایندگی و نوع سرویس توسط دارندگان خودرو مدیرت نمود . 

طراحی سایت های خودرو به دو صورت دیگر و جدا از کارخانه ها و خودرو سازی ها فعالیت می کنند ، یکی طراحی سایت مجله خودرو می باشد ، فعالیت این وب سایت ها به صورت تخصصی در ارتباط با معرفی و نمایش انواع اتومبیل های داخلی و خارجی ، تست درایو ها ، امکانات ، ستاره های امنیتی ، مقایسه قیمتی ، اخبار و ترجمعه مقالات و مجلات روز دنیا می باشد ، طراحی سایت مجله خودرو معمولا دارای آموزش های ایمنی و حرکات اکروباتیک با اتومبیل نیز می باشند ، هدف از این نوع طراحی سایت مجله ماشین بوده و کسب درامد به صورت بنر گذاری و تبلیغات توسط تمامی شرکت ها و نمایشگاه های فعال در زمینه اتومبیل  است .

نوع دیگر طراحی سایت خرید و فروش خودرو که مربوط به خرید و فروش خودرو دست دوم و کارکرده می باشد ، این نوع وب سایت ها که زیر مجموع طراحی وب سایت آگهی نیز می باشند این امکان را به مخاطبان خود می دهند که با ثبت آگهی خود شامل اطلاعات و عکس های خودرو ، به خرید ، فروش و یا معاوضه با یکدیگر بپردازند ، طراحی سایت آگهی خودرو نیز از طریق درج تبلیغات و ارائه آگهی های ویژه که در ازای مبلغی صورت خواهد گرفت کسب دارمد خواهند کرد .

همچنین در هر دو نوع طراحی سایت ذکر شده می توان از تمامی نمایشگاه ها و نمایندگی برای عضویت و تبلیغات یک پنل مخصوص ایجاد نمود که هر نمایشگاه بتواند با پرداخت حق عضویت خود ، داخل وب سایت اصلی یک صفحه مربوط به خود را داشته و اتومبیل ها و همچنین شرایط فروش خود را در آن ذکر کند .

کسب درآمد برای وب سایت های اینچنینی طبیعتا بدونه داشتن سئو سایت مناسب امکان پذیر نخواهد بود و هیچ نمایشگاهی برای عضویت در سایتی که بازدید کننده زیادی ندارد تمایل نشان نخواهد داد طراحی سایت رابین با به ثمر رساندن پروژهای موفق در این زمینه شما را همراهی خواهد نمود .

یکی از قوی ترین پروژه های طراحی سایت کشور طراحی پرتال خودرویی ده خودرو بوده که توسط شرکت نرم افزاری رابین طراحی شده ، این وب سایت یک مجله ماشین حرفه ای و در عین حال آگهی و خرید و فروش خودرو نیز در آن انجام می شود ، طراحی سایت ، طراحی اپلیکیشن و سئو این پروژه توسط شرکت رابین انجام شده و در کلید واژه های مربوط  به خودرو از قبیل :

مجله ماشین ، مجله خودرو ، خرید خودرو ، فروش خودرو در صفحه اول لیست موتورهای جستجوگر قرار دارد .