با توجه به پیشرفت جوامع و سطح استفاده مردم از اینترنت و شبکه های مجازی طراحی سایت برای تمامی اصناف تولیدی ضروری می باشد و در راس آنها

  طراحی وب سایت برای کارخانه ها می باشد . با طراحی سایت کارخانه تولید کنند می تواند بدونه حضور مستقیم در کشورهای و شهرهای دیگر و راه اندازی دفاتر فروش مختلف به صورت آنلاین و تخصصی ، بدونه صرف زمان و هزینه برای کالاهای تولیدی خود بازاریابی کند .

با یک طراحی سایت حرفه ای می توان تمامی محصولات و کالاهای تولیدی را به صورت چند بعدی و با ذکر کامل مشخصات به تصویر کشید و همچنین با شرح دقیق عملکردها و کاربرد های کالاهای تولید شده مشتری را مجاب و یا به نحوی احساس نیاز به کالا را ایجاد نمود .

همچنین می توان برای تمامی محصولات یه کاتالوگ و یا دفترچه راهنما الکترونیکی طراحی کرد و از طریق وب سایت به مشتریان ارائه نمود ، این دفتر چه با هر فرمتی قابل طراحی می باشد برای مثال : می توان آن را به عنوان اپلیکیشن موبایل و قابل نصب بر روی تمامی گوشی های هوشمند و یا به صورت فایل اجرایی بر روی ویندوز طراحی نمود .

در طراحی وب سایت کارخانه می توان با ثبت رزومه های کاری ، سابقه کارخانه ، سوابق کارمندان ، نمایندگی های فروش ، راه های ارتباطی ، پروسه ها و فرآیند های کاری و حتی پروانه ها و مجوزهای تولید ، خود را به مشتریان معرفی نمایید .

حتی می توان با طراحی پرتال و ارتباط مسقیم بین پرتال کارخانه و نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری ، تمامی مراحل ثبت سفارش ، ارسال پیش فاکتور و انواع موارد دیگر را به صورت آنلاین اجرا و پی گیری کرد .

یکی از مهمترین متدهای طراحی سایت های کارخانه ها که در دنیا باب شده است طراحی سایت فروشگاه اینترنتی برای کارخانه است تا محصولات خود را بدونه واسطه و به قیمت واقعی به دست مصرف کنندگان برسانند .

برای آشنایی بهتر و بیشتر مشتریان با خط تولید می توان از تمامی مراحل تهیه مواد اولیه ، تولید محصولات و حتی دستگاه های خط تولید ، فیلم و عکس تهیه نمود و در گالری تصاویر مربوط به هر بخش ثبت نمود .

 در طراحی سایت حرفه ای برای کارخانه ها برای ایجاد ارتباط حسی میان کارخانه تولیدی و مشتریان از طراحی سایت داستانی استفاده می شود .

طراحی سایت داستانی یعنی ، استفاده از تصاویر و المان های گرافیکی برای نمایش روند کاری و تولیدی کارخانه ، به این صورت که از ابتدای سایت مواد اولیه و دستگاه های کارخانه را به تصویر می کشند و هر چه سایت به سمت انتها اسکرول می خورد در بک گراند سایت عملیات تولید کالا نمایش داده می شود و در انتها محصول تولید شده به نمایش گذاشته می شود .

در بازار امروز که تقریبا همه ی تولید کننده ها به خصوص قدیمی ترها قابل شناسایی هستند و همچنین تبلیغات گسترده و فراوانی برای فروش بیشتر و برند سازی خود انجام می دهند ، برای بهتر دیده شدن وب سایت در فضای مجازی نیاز به بهینه سازی و سئو سایت کاملا حس می شود .

سئو سایت یعنی قرار گرفتن در صفحات اول سرچ های موتور های جستجو که قطعا قرار گرفتن سایت در لینک های اول نتایج جستجو می تواند بسیار حرفه ای تر و بیشتر از یک دفتر فروش قدرتمند برای کارخانه مشتریان داخلی و خارجی جذب نماید .