سبک طراحی سایت فروشگاهی با توجه به نوع محصولاتش متغییراست ، البته در حال حاضر فروشگاه های اینترنتی زیادی را مشاهده می کنید که تقریبا تمام

محصولات مورد استفاده بشر را در لیست محصولات قابل فروش خود دارند که این کار صد در صد استباه است . بزرگترین اشتباه این نوع فروشگاه ها دیدگاهی است که از خود برای کاربران ایجاد می کنند و کاربران هنگام خرید از این فروشگاه های اینترنتی احساس خرید کردن از بازار های روزانه را دارند که همه ی اجناس با قیمت پایین تر از مغازه در آنها یافت می شود ، این باعث می شود که کاربران دیگر به سایت شما عنوان یک سایت تخصصی و حرفه ای در ضیمنه فروش تخصصی یک سری از کالای های خاص توجه نکنند ، برای مثال : طراحی سایت فروشگاه اینترنتی شما دیگر به عنوان یک سایت تخصصی فروش لپ تاپ یا موبایل شناخته نمی شود .

همچنین دسته بندی های متفاوت ، و نحوه فروش یا فیلدهای فروش محصولات مختلف باعث می شود که علاوه بر کاربران که قصد خرید از سایت فروشگاه اینترنتی شما را دارند خود شما نیز در مدیریت فروش و ثبت محصولات خود با مشکل مواجه شوید .

برای مثال : جدولی که باید برای وارد کردن مشخصات گوشی موبایل بسازید تک تک فیلد هایش با جدولی مربوط به یک لباس تفاوت دارد .

برای موفقیت یک طراحی سایت یا طراحی سایت فروشگاه اینترنتی بهتر است که بر روی یک گروه کالایی خاص و مرتبط به هم تمرکز کنید ، مثلا : طراحی سایت فروشگاهی موبایل ، طراحی سایت فروشگاه اینترنتی لوازم برقی آشپزخانه و یا طراحی سایت فروشگاهی  لپ تاپ و لوازم جانبی .

در طراحی سایت فروشگاه آنلاین به دلیل فروش غیره حضوری و ملموس نبودن اجناس صرف نظر از نوع آن باید از تمام جهات و زوایا از محصولات عکس های با کیفیت بالا تهیه شود تا کاربران متقاعد شوند که محصول ارائه داده شده در سایت همان کالای مورد نظرشان است .

از مهمترین ویژگی های طراحی سایت فروشگاه اینترنتی قابلیت ثبت پیش فاکتور ، فاکتور و اختصاص کد تخفیف به مشتریان همیشگی وب سایت است .

دیده شدن یک سایت فروشگاهی بدونه سئو سایت در بازار رقابت این روزهای فروشگاه های انلاین امکان پذیر نیست پس به یاد داشته باشید اگر به دنبال یک فروشگاه پر صود هستید از همان ابتدای طراحی سایت به فکر سئو آن نیز باشید .

قطعا رشد و معروفیت یک فروشگاه اینترنتی با همه گیر شدن و در دسترس بودن آن صورت می پذیر و طراحی اپلیکیشن موبایل فروشگاهی خوب می تواند این امر را تدایی کند .