سئو سایت به معنی بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو است ، سئو به مجموعه فرآیند های تخصصی مداوم گفته می شود که طی آن یک وب سایت و محتوایش برای موتورهای جستجوگر بهینه می شود که مهمترین دستاورد سئو رسیدن به صفحه اول و در نهایت لینک اول نتایج جسجو است .

Seo برگرفته از واژه  search engine optimization است .

چرا سئو سایت اهمیت فراوانی دارد ؟

همه وب سایت های موجود در بستر اینترنت با هر محتوایی که طراحی می شوند به دنبال یک هدف مشترک هستند ، این هدف چیزی جز جذب بازدید کننده واقعی نیست ، با کمی دقت به راحتی می توان این مسئله را درک کرد ، یک پرتال ، سایت و یا فروشگاه اینترنتی مهمترین نیازش برای فروش ، بازاریابی ، برندینگ ، اشتراک گذاری ، خبر رسانی و یا هرهدف دیگری جذب کاربر بهینه است .

امروزه با توجه به تعداد زیاد وب سایت های موجود در کسب و کارهای مختلف و اشراف کامل صاحبان مشاغل به بازار بکر اینترنت سئو سایت به شدت شکل رقابتی به خود گرفته و همین امر باعث شده تا موتورهای جستجو پیشرفته نظیر : گوگل و یاهو برای این بتوانند بهترین نتیجه ممکن را در مقابل سرچ کاربران خود ارائه دهند و بهترین وب سایت طراحی شده در این زمینه را به کاربران معرفی کنند مجبور به طراحی آیتم ها و الگوریتم هایی برای جستجوگران خود شدند که در مجموع باعث شد تا سئو سایت شکل امروزی را به خود بگیرد .

سئو سایت یک فرآیند پیچیده و زمان بر است ، و باید از همان شروع پروسه طراحی سایت آغاز و تا آخرین روز فعالیت حرفه ای وب سایت ادامه پیدا کند ، بهینه سازی موفق باید هم در بخش کدنویسی و هم در بخش محتوا به درستی و توسط یک شرکت طراحی سایت حرفه ای انجام شود .

سئو وب سایت به دو شکل اصلی سئو داخلی و سئو خارجی شناخته می شود ، برخی از فرآیندهای پایه ای و موثر سئو با کمی آموزش قابل یادگیری و پیاده سازی توسط اشخاص غیره حرفه ای می باشند ، اما در زمان تغییرات بزرگتر و وفق دادن کد های داخلی با الگوریتم های جدید ارائه شده توسط موتورهای جستجو نیاز به متخصص حرفه ای سئو احساس خواهد شد .

موتورهای جستجو برای ارزیابی و ارزش دهی به وب سایت ها بسیار سختگیر هستند و تمامی آیتم های مربوط به طراحی سایت و محتوای آن را زیر نظر می گیرند برای مثال : از بهینه بودن تگهای وب سایت ، سیستم مدیریت محتوا ، سرور مورد استفاده ، ماژول ها و پلاگین ها شروع می کنند و پس از آن تمامی منوها ، توضیحات ، کلیدواژه ها ، محتوا و لینک های ورودی و خروجی را بررسی می کنند .

اما یکی از مهمترین عوامل موفقیت در سئو سایت و کسب نتایج مطلوب تولید محتوای تخصصی بدونه کپی برداری و دریافت لینک از وب سایت های معتبر است ، به اصطلاح برخی سئو کاران حرفه ای محتوا را پادشاه سئو می نامند .

سئو و بهینه سازی سایت یک رقابت حرفه ای تمام عیار با دستاوردهای فوق العاده درخشان است ، شرکت طراحی وب سایت رابین با بهرهمندی از کادری مجرب به همراه نمونه کارهای حرفه ای حامی کارفرمایان محترم در این راه خواهد بود .