به منظور تسهیل در خرید و فروش ، رهن ، اجاره ، مشارکت در ساخت و غیره بنگاه های املاک نیاز به یک سایت شخصی و مختص به بنگاه دارند و با توجه به این که

معمولا بنگاه ها در محدوده و مناطق خاصی فعالیت دارند امکان بومی سازی امکانات وب سایت بر اساس هر منطقه وجود دارد . در این نوع سفارشی سازی طراحی سایت املاک می توان یه منطقه را بسته به نظر بنگاه به چندین زیر منطقه جهت ارائه خدمات بهتر تقسیم و رتبه بندی نمود .

طراحی سایت بنگاه به صورت طراحی سایت ریسپانسیو خواهد بود و قابلیت نمایش در تمامی پلت فرم های موجود را بسته به سایز صفحه نمایش خواهد داشت .

سیستم مدیریت سایت املاک به گونه ای طراحی شده است امکان مدیریت کامل آن توسط بنگاه وجود دارد و تمامی بخش های سایت قابل تغییر و بروز رسانی توسط خود مشتری می باشد .

طراحی سایت به گونه انجام می شود که مدیر وب سایت می تواند تعدادی از کارمندان خود را مجاز به ثبت ملک ، زمین و ... کند و کار ثبت املاک را فقط از طریق ارکان داخلی بنگاه پیش ببرد و یا امکان ثبت ملک برای تمامی کاربران اینترنت را آزاد بگذارد . در هردو روش املاک ثبت شده قبل از نمایش در وب سایت باید توسط مدیر وب سایت تایید گردند .

طراحی سایت املاک که توسط شرکت طراحی سایت رابین انجام می شود این امکان را دارا می باشد که مدیر می تواند بعضی از املاک را به عنوان مورد های ویژه ثبت کند که در این صورت این املاک به جای قرار گرفتن در لیست کلی و دسته بندی ها به صورت ویژه در بخش های مختلفی از صفحه اصلی نمایش داده می شوند و همه کاربران با ورود به صفحه اصلی سایت می توانند این مورد ها را ببینند .

در زمان ثبت ملک انواع ویژگی بسته به گروه های مختلف تعریف شده در طراحی سایت نمایش داده می شوند و کاربران فقط باید این ویژگی ها را انتخاب کنند و نیازی نیست با صرف زمان بسیار زیاد تمامی ویژگی ها از قبیل : متراژ ، تعداد خواب ، پارکینگ و ... را تایپ نمایند همچنین سیستم ثبت املاک دارای گالری تصاویر بسیار قدرتمند با امکان ثبت بیش از ده عکس برای هر ملک می باشد که کاملا می توان ملک ثبتی را از تمامی جهات به تصویر کشید .

یکی از ویژگی های مهم طراحی سایت امکان نمایش موقعیت مکانی املاک ثبت شده بر روی نقشه مورد تایید و ناحیه بندی شده توسط بنگاه می باشد .

در طراحی سایت املاک امکان جستجوی املاک بر اساس ویژگی های مورد نظر کاربران و یا بنگاه وجود دارد در زمان طراحی وب سایت املاک یک باکس جستجو در بالای صفحه اصلی طراحی می شود که با استفاده از آن امکان جستجو بر اساس نوع ، متراژ ، تعداد خواب ، پارکینگ ، حدود قیمت و ... وجود دارد .