طراحی سایت ورزشی با توجه به گوناگونی رشته های موجود از اهمیت بالایی برخوردار است ، برای تمامی رشته های ورزشی موجود می توان یک سایت در خور توجه طراحی کرد

اما این نوع طراحی سایت عموما در رده طراحی سایت حرفه ای قرار می گیرد زیرا متد های طراحی و گرافیکی سایت را باید به دقت انتخاب کرد تا حس و حال رشته را به خوبی برای بازدید کنندگان القا کند .

امروزه تمامی باشگاه ها و سالن های ورزش مطرح دنیا صاحب یک سایت قدرتمند و هدفمند هستند که علاوه بر اخبار و اطلاعات باشگاه می توانند به استعداد یابی و جذب سرمایه از طریق سایت دست یابند .

ورزشکاران ، مربیان ، قهرمانان و مدیران ورزشی نیز می توانند با توجه به اهداف خود و با طراحی سایت موفق از طریق فضای مجازی نیز به فعالیت های خود به صورت حرفه ای تر ادامه دهند .

همچنین می توان با طراحی سایت فروشگاه اینترنتی ورزشی ، ابزار ، وسایل و حتی مکمل های مورد نیاز رشته های مختلف را به صورت آنلاین در دسترس عموم قرار داد .

حتی بعضی از سایت های ورزشی نیز از طریق طراحی وب سایت ورزشی اقدام به ارائه برنامه های ورزشی و برنامه تغذیه ای می کنند .

یکی از خصوصیات رشته های ورزشی که باعث جذب کاربران می شود و برای این نوع طراحی سایت بسیار مورد اهمیت است استفاده از تصاویر و عکس های زیبا و انگیزشی از قهرمانان و مدال های کسب شده توسط باشگاه می باشد ، پس عکس ها باید به دقت و با کیفت لازم انتخاب شوند و در بهترین نقطه سایت نمایش داده شوند .

سئو سایت :

سایت های ورزشی با توجه به اهداف مورد نظرشان به سئو سایت نیاز خواهند داشت و قطعا قرار گرفتن سایت شما در نتایج اول موتورهای جستجو به پیشبرد اهدافتان کمک شایانی خواهد کرد .

اگر هدف از طراحی سایت فروشگاه باشد پس قطعا با سئو سایت قدرمند می تواند فروش بیشتری داشته باشد و اگر هم هدف معروفیت و شناساندن باشگاه باشد باز هم سئو سایت بسیار مورد اهمیت است .

البته باشگاه های ورزشی معروف و قدیمی که سال هاست فعالیت دارند و هوادارن بیشماری جذب نموده اند با توجه به قدمت دامنه و هوادارانشان نیازی چندانی به سئو سایت و عملیات گسترده ای ندارند و فقط با رعایت اصول اولیه در طراحی سایت و سئو موتورهای جستجو آن ها را شناخته و در نتایج اول مرتبط با کلید واژه های اصلی ، برای مثال : نام باشگاه در نتایج اول قرار خواهند داد .

امکانات لازم برای طراحی سایت ورزشی به شرح زیر می باشند :

آدرس و راه های ارتباطی

رزومه کاری باشگاه

تاریخچه باشگاه

ارتباط مستقیم از طریق ایمیل با مسئولان

تعرفعه ها و هزینه های استفاده از باشگاه

گالری تصاویر

ثبت اخبار و رویداد ها

ایجاد باشگاه هوادارن

تالارگفتگو

امکان ارسال اس ام اس رایگان

و انواع امکانات مدیریتی از طریق سامانه و یا نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری .