طراحی سایت تجارت الکترونیک به سایت هایی گفت می شود که هدف اصلی آنها تجارت الکترونیک است و یک بیزینس با بیزینس دیگر به صورت

مستقیم همکاری می کند . در طراحی سایت b2b باید تمامی تعاملات بین دو شرکت در معامله و همکاریشان رعایت شود ، یعنی هر دو شرکت در ارائه خدمات و فروش محصولاتشان به یکدیگر کمک خواهند کرد و در این نوع طراحی سایت باید اینگونه ارتباطات بین شرکت ها را برقرار نمود .

یکی از بهترین سایت های b2b در دنیا مطلق به سایت شرکت تجاری علی بابا می باشد ، تعداد کاربران این سایت که همان شرکت ها و یا سایت های تجاری می باشند به چند میلیون شرکت می رسد و این قطعا یک تجارت پرسود را رقم خواهد زد زیرا می توان چندین شرکت وارد کننده ، تولید کننده ، خدماتی و ایده پرداز را گرد آوری و مدیریت نمود .

توجه داشته باشید که طراحی سایت تجارت الکترونیک با طراحی سایت فروشگاهی بسیار متفاوت است و سایت های فروشگاهی آنلاین به عنوان سایت b2b شناخته نمی شوند ، زیرا فقط فروش یک یا چند کالا به مشتریان مد نظر است و تعامل و همکاری دو شرکت را در بر نمی گیرد .

این وب سایت ها با دسته بندی های اصولی و بین المللی تمامی مشاغل و و انواع کسب و کار ها را تحت پوشش قرار می دهند .

طراحی سایت های تجارت الکترونیک مزایا و امکانات زیادی را نصیب شرکت های تجاری می کند .

از مهم ترین ویژگی های تجاری آن می توان به خرید و فروش سریع و بی واسطه محصولات شرکت های تجاری اشاره کرد که با حذف واسطه هابه بیشترین سود ممکن خود خواهند رسید .

شرکت های ایده پرداز نیز می توانند با عضویت در اینگونه وب سایت ها به راحتی شرکت های تولید کنند و دارای سرمایه را شناسایی کنند .

معمولا در طراحی سایت های B2B برای جذب بیشتر مخاطبین و درآمد زایی از دو بخش درج آگهی استفاده می شود ، یکی ایجاد بخش های تبلیغ رایگان است و بخش دیگر تبلیغات ویژه ، این ویژگی صرفا جهت جذب مخاطب بوده و نباید سایت های b2b را با انواع طراحی سایت آگهی و تبلیغات اشتباه گرفت .

امکان جستجو برای یافتن شرکت مورد نظر بر اساس دسته بندی های موجود در سایت نیز به سهولت بهره برداری از امکانات وب سایت می افزاید .

 طراحی سایت حرفه ای b2b بسیار در راه اندازی و دوام این نوع تجارت الکترونیک اهمیت دارد و باید علاوه بر رعایت اصول گرافیکی توجه ویژه ای نیز به اصول بهینه سازی و سئو سایت داشت ، طراحی سایت رابین با بهره مندی از متخصصین توانمند و نگرشی حرفه ای نسبت به تجارت الکترونیک در سطح اول کشور دارد .

طراحی سایت تجارت الکترونیک با بازاریابی اینترنتی رابطه محسوسی دارد و بهترین راه معرفی وب سایت های b2b از طریق اینترنت ، بهره مندی از سئو قدرتمند و قرار گرفتن در نتایج اولیه لیست موتور های جستجو گر است .

برای دستیابی به اهداف تجاری وب سایت در دست داشتن ابزاری قدرتمند برای جذب ، تبلیغات و بازاریابی اینترنتی مهمترین نقش را ایفا خواهد کرد و این امر از طریق یک طراحی سایت حرفه ای و اصولی پدید خواهد آمد ، شرکت طراحی سایت رابین با رعایت تمامی متد های اصولی این ابزار را برای شما پدید خواد آورد .

برای شناسایی و جذب مخاطب آن هم در زمینه های تجارت الکترونیک نیاز به جلب اعتماد مخاطبین است ، جلب اعتماد از چند راه به دست خواهد آمد ، ابتدا باید از تمامی قوانین حقوقی تجارت الکترونیک اطلاعات کسب کنید و نشان های حقوقی مخصوص مبنی بر صحت قانونی بودن وب سایت را دریافت کنید ، سپس باید تمامی موارد داخل وب سایت را از شرح فعالیت ها گرفته تا محصولات و شرکت ها را برای مخاطبین شفاف سازی کنید و در آخر با استفاده از رنگ بندی و طراحی سایت اصولی مشتری را قانع کرد .