بیمارستان به دلیل اینکه یک مکان عمومی است و خدمات بسیار گسترده ای را برای عموم مردم ارائه می دهد نیاز به یک طراحی سایت حرفه ای و دقیق دارد .

در طراحی سایت بیمارستان باید تمامی امکانات و خدماتی که توسط بیمارستان به بیماران ارئه می شود به اختصار و به صورت کامل شرح داده شوند ، به صورتی که بیماران با مراجعه به وب سایت تمامی اطلاعات مورد نظر را کسب کنند .

از آنجایی که سوالات بیماران معمولا بسیار زیاد است و پاسخگویی توسط اپراتور امکان پذیز نیست و یا حتی در حیطه تخصصشان نمی باشد باید در طراحی سایت بیمارستان بخشی برای سوالات متداول  و پاسخ به آن سوالات گنجانده شود تا علاوه بر حل مشکلات بیماران ، در وقت و هزینه نیز صرفه جویی شود .

قطعا یک بیمارستان هر چند هم که کوچک و تخصصی باشد تعداد بسیار زیادی پرسنل و کادر پزشکی دارد و همان طور که مشخص است پزشکان همه روزه و در تمامی ساعات در بیمارستان حضور ندارند پس در طراحی سایت باید زمان حضور پزشکان و تخصصشان به صورت دقیق ثبت گردد .

بعضی از خدمات بیمارستان نظیر آزمایشات مختلف معمولا نیازمند وقت قبلی و هماهنگی با واحد مربرطه را دارا می باشد به همین منظور هنگام طراحی سایت می توان سیستم نوبت دهی الکترونیکی را نیز به سایت اضافه نمود تا بیمارن بتوانند از طریق سایت نیز وقت بگیرند .

همچنین می توان تعرفه هزینه های پزشکی و آزمایشات را در سایت ذکر نمود و حتی نرخ خدمات را نیز برای بیماران محاسبه کرد .

یکی از مهمترین دغدغه های بیماران معمولا این است که بیمارستان مورد نظرشان کدام یک از بیمه های کشور را تحت پوشش خود قرار می دهد ، پس بهتر است زمان طراحی وب سایت ، طرف قرداد بودن بیمارستان با بیمه ها را نیز مشخص شود .

در زمان طراحی سایت بیمارستان با ساخت یک گالری قدرتمند می توان تمامی عکس های محیطی و دستگاه های پزشکی را نیز به تصویر کشید .

برای سهولت دستیابی بیماران به بیمارستان می توان نقشه ای دقیق و کامل به همرا آدرس ، تلفن و ... را نیز در سایت آپلود  کرد .

برای ارائه خدمات بهتر و رضایتمندی بیماران نیز می توان بخش نظرسنجی از طریق وب سایت را پیاده سازی نمود .

همچنین بیمارستان می تواند با نشر و به اشتراک گذاری مقالات مهم روزعلاوه بر افزایش رتبه و سئو سایت خود به پیشرفت سطح پزشکی و عمومی کمک شایانی کند .

اگر بیمارستان تمایل به یک سیستم جامع و درون سازمانی نیز داشته باشد می توان با به راه اندازی یک سامانه حرفه ای و طراحی پرتال بیمارستان دقیق سرعت فرایند ها و سیکل های کاری را نیز تقویت و عملا پرونده ها و نامه های اداری را حذف نمود .