با افزایش کاربران اینترنت در سراسر کشور ، تعداد کسب و کارهای اینترنتی نیز به صورت چشمگیری افزایش یافت ، اکثر این کسب و کار های اینترنتی بر اساس ایده های ناب و یا بهرهمندی از طرح پروژه های موفق خارج از کشور شکل گرفته اند .

از آنجایی که برخی از افراد لذت خرید را در تخفیف و قیمت مناسب آن می دانند طراحی سایت تخفیف گروهی یکی از مشهورترین این مشاغل شده است این نوع از طراحی سایت از یک اصل پیروی می کند و آن اختصاص تخفیف گروهی به کاربران فقط از طریق وب سایت تخفیف گروهی است .

پس از طراحی سایت مدیران وب سایت با کارفرمایان اصناف مختلف از قبیل : خدماتی ، رفاهی ، علمی ، فروشگاه ها و رستوران ها و غیره ، وارد گفتگو شده و با آنان قراردادی امضاء خواهند کرد که طبق آن کاربران وب سایت که کوپن و یا کارت تخفیف را از طریق وب سایت خریداری می کنند بسته به توافق میان مدیر و کارفرما درصدی از هزینه کلی را با تخفیف پرداخت می کنند .

معمولا شرکت طراحی سایت ها ، سایت تخفیف گروهی را همانند سایت های نیازمندی می دانند که در آن تمامی نیازمندی ها با تخفیف ارائه می شوند .

طراحی سایت تخفیف گروهی نیازمند رعایت کامل اصول پایه ای و حرفه ای سئو سایت و هئو سایت می باشد تا هم کاملا توسط کاربران قابل دسترسی باشند و هم کارفرمایان با توجه به میزان بازدید سایت ترغیب به قبول تخفیف بیشتر بشوند ، از این رو می توان طراحی سایت تخفیف را برای کاربران و کارفرمایان یک معامله برد برد تلقی نمود زیرا هم کاربران به قیمت مناسب تری خواهند رسید و هم کارفرمایان با مشتری بیشتر به سود بیشتری می رسند .

همچنین این نوع وب سایت ها باید از نظر طراحی گرافیکی و رابط کاربری بی نقص و زیبا طراحی شوند تا بتوانند کاربران خود را حفظ و افزایش دهند .

شرکت طراحی سایت رابین در سایت های تخفیف گروهی خود دو نمونه تخفیف ارائه می دهد ،

نوع اول : ثبت تخفیف توسط صاحبان مشاغل که تمایل دارند با وب سایت همکاری نماید ، که در این شیوه افراد نوع خدمات خود ، میزان تخفیف پیشنهادی ، آدرس و محدوده فعالیت خود را در وب سایت ثبت می کنند و پس از بررسی توسط مدیران وب سایت مدارک مورد نیاز جهت تایید کسب و کار خود را جهت انجام همکاری و ثبت قرارداد ارسال می کنند .

اما در نوع دوم : پس از طراحی سایت مدیر وب سایت باید با توجه به نیاز جامعه و شناخت برندها ، مراکز ، اماکن ، خدمات و غیره تخفیف ها را دسته بندی سپس اولویت بندی کرده و برای همکاری با آنان مذاکره کند ، این کار نیز توسط کارشناسان بازاریابی شرکت نرم افزاری رابین انجام شده است و در صورت تمایل در اختیار مشتریان قرار خواهد گرفت .

طراحی سایت تخفیف گروهی به نوعی هم همانند سایت های B2B فعالیت می کند و می تواند سود بسیار زیادی را برای مدیران خود رقم بزند .