طراحی سایت پزشکان با توجه به تخصص و انواع اعمال جراحی متفاوت است و برای هریک از تخصص ها باید به طور مجزا نحوه طراحی سایت بررسی شود

و از نظر ظاهری مطابقت داشته باشد . برای مثال : طراحی سایت پزشکانی که جراحی زیبایی انجام می دهند باید بیشتر بر محور تصاویر گرافیکی از قبیل : فیلم و انیمیشن های جراحی و عکس های بیماران قبل و بعد از جراحی تاکید داشته باشد ولی در طراحی سایت برای پزشکانی که جراحی های داخلی انجام می دهند باید بیشتر از مقالات متعدد در رابطه با نحوه عمل جراحی ، مراقبت های قبل و بعد از عمل و دیگر مطالب مفید برای بیمارن استفاده شود .

طراحی سایت پزشکان باید اطلاعات دقیقی در رابطه با رزومه های کاری و تحصیلی پزشکان ارائه دهد و تمامی دوره ها و مدارک به اختصار شرح داده شوند .

یکی از مهمترین امکانات وب سایت پزشکی ایجاد بخش پرسش و پاسخ است که پزشک به وسیله آن و با پاسخ گویی به مشکلات بیماران بی شک می تواند ارتباط قوی تری با آنها بر قرار کند .

مقالات تخصصی نیز می تواند به درستی به بیماران اطلاعات کاملی از نوع بیماری ، نحوه تشخیص و روند درمانی ارائه دهد و با آگاهی بخشی به آنها از بروز بسیاری از مشکلات جلوگیری کند وهمچنین با افزایش بازدید ها می تواند به رتبه سایت نیز کمک کند .

گالری تصاویر وب سایت پزشکی باید امکان ثبت اطلاعات مربوط به عکس ها و فیلم ها را با امکان بزگنمایی آن ها داشته باشد و از چند زاویه بخصوص برای اعمال جراحی زیبایی نتیجه را به تصویر بکشد .

همچنین می توان با امکان پذیرش آنلاین بیمارن از طریق وب سایت روند پذیرش و نوبت دهی را تسریع بخشید .

تمامی اطلاعات تماس و راه های ارتباطی دیگر و همچنین آدرس مطب پزشک با ثبت نقشه ای دقیق نیز باید در سایت گنجانده شوند .

امروزه با توجه به استفاده افراد از گوشی های هوشمند طراحی سایت ریسپانسیو باید انجام شود یعنی وانشگرا باشد و در هر پلت فرمی به درستی نمایش داده شود به علاوه با طراحی اپلیکیشن موبایل نیز می توان همیشه در دسترس بیمارن و همراه آنها بود طراحی اپلیکیشن موبایل نیز باید مطابق با استاندارد های وب سایت در جهت سهولت در خدمات دهی به بیماران انجام شود .

طراحی اپلیکیشن های موبایل می تواند بر اساس نوع سیستم عامل های موجود اندروید ، آی او اس و ...

انجام شود و از طریق وب سایت اصلی و همچنین مارکت های موجود قابل دانلود و نصب می باشند .