سایت های شرکت های بازرگانی امروزه به دلیل استفاده بیشتر مردم از  اینترنت و فضاهای مجازی مختلف و بخصوص سرمایه داران و وارد کنندگانی که به دنبال

خرید و فروش کالاهای مورد نظر خود هستند امروزه بسیار مورد توجه قرار گرفته اند . با طراحی سایت بازرگانی کاربران بدونه واسطه با شرکت بازرگانی و در اصل با فروشنده ، وارد کننده اصلی ارتباط مستقیم برقرار می کنند .

از مهم ترین اهداف طراحی سایت برای شرکت های بازرگانی می توان به شکل گیری همکاری متقابل میان شرکت های همکار داخلی و خارجی نیز اشاره نمود ، برای همکاری با شرکت های خارجی از طریق وب سایت نیاز به طراحی وب سایت دو یا چند زبانه است که معمولا طراحی سایت بازرگانی با دو زبان فارسی و انگلیسی انجام می شود اما اگر شرکت بازگانی با شرکت های کشور های دیگر نیز همکاری داشته باشد می توان با تمامی زبان های مد نظر طراحی سایت را انجام داد .

در طراحی وب سایت بازرگانی ضمن معرفی دقیق شرکت ، رزومه های کاری و همکاران داخلی و خارجی می توان به صورت تخصصی برای تمامی فعالیت ها و زمینه های  کاری بازاریابی و از طریق سایت سفارشات مختلف را دریافت نمود .

همچنین می توان به وسیله طراحی یک سایت تمامی نمایندگی های داخلی و خارجی خود را مدیریت کنید و تمامی روند ها و فعالیت های خود را به صورت یکپارچه متمرکز کنید .

با توجه به اینکه سایت بازرگانی ها معمولا اهداف بین المللی را دنبال می کنند . باید کار طراحی بسیار دقیق و به صورت طراحی سایت حرفه ای انجام شود .

توجه داشته باشید که سایت شما از دید مشتریان بخصوص شرکت های خارجی به صورت نمادی از شخصیت کاری شما معرفی می شود و باید ظاهری موجه برای جذب مشتریان داشته باشد .

همچنین باید با استفاده از گالری تصاویر قدرتمند و در صورت نیاز نمایش چند بعدی آنها به مشتریان درک عمیقی از کالاهای موجود در سایت بدهید .

دقت داشته باشید که هریک از کالاهای موجود در سایت را باید از نظر فیلدهای تخصصی خود بررسی نمایید و با ذکر منابع اصلی برای کاربران به نمایش بگذارید .

اگر به دنبال جذب مشتری از طریق دنیای اینترنت هستید باید از همان ابتدای طراحی سایت به نکات مربوط به بهینه سازی سایت و سئو سایت توجه ویژه ای داشته باشید .

سئو سایت به مجموعه فعالیت ها و عملیاتی گفته می شود که موجب بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو گر می شود و دستاورد آن قرار گرفتن وب سایت شما در لینک ها و صفحات اول نتایج جستجو است ، قرار گرفتن سایت شما در لینک اول موجب برند سازی و همچنین جذب بیشتر مشتریان هدفمند می شود .