طراحی سایت برای آتلیه معمولا باید کاملا گرافیکی  و با کیفیت باشد زیرا در طراحی سایت آتلیه هدف اصلی نمایش آرشیو تصاویر و جذب مشتری با استفاده

از نمایش افکت ها ، مدل ها و طراح های آتلیه های تخصصی است  . در زمان طراحی سایت بهتر است که تمام بخش صفحه اصلی ، یعنی بدنه سایت را عکس های گوناگون حرفه ای که معرف کار آتلیه است  تشکیل دهد .

تمامی عکس های داخل سایت باید با کیفیت فوق العاده و با دقت انتخاب شوند تا همه سبک ها را خصوصا در صفحه اصلی به تصویر بکشند .

در طراحی سایت عکاسی می توان امکان رزرو وقت برای انجام عکاسی را گنجاند ، که به وسیله آن کاربران به صورت آنلاین از آتلیه بعد از پرداخت مبلغی به عنوان پیش پرداخت می توانند نوبت دریافت کنند .

این نوع طراحی سایت به دلیل استفاده از عکس های افکت دار و با کیفیت بالا نیاز به استفاده از یک سرور خوب و دارای حجم لازم دارد .

معمولا سایت های عکاسی مطالب زیادی را در خود جای نمی دهند و بخش اعظمی از مطالب سایت را عکس های گرفته شده توسط آتلیه تشکیل می دهند ، پس عمده فعالیت سئو سایت روی این نوع از طراحی وب سایت ها برروی تصاویر یا همان عکس ها انجام می شود که به آن سئو عکس گفته می شود ، اما این امکان وجود دار که با اضافه کردن بخش مقالات و با نشر مقالات تخصصی عکاسی روز دنیا بهینه سازی سایت را بهیود بخشید .

در طراحی سایت آتلیه عکاسی می توان امکان ویرایش تصاویر را اضافه نمود تا کاربران بتوانند با استفاده از ابزار سایت عکس های خود را ویرایش کنند و از افکت های پیش فرض استفاده نمایند .

همچنین می توان با ساختن حساب کاربری برای مشتریان امکان سفارش چاپ عکس های قدیمی را با قابلیت پرداخت انلاین ایجاد نمود که قطعا می تواند به عنوان راهکاری برای مدیریت کسب و کار آتلیه باشد .

گروه طراحی سایت رابین با استفاده از بهترین گالری های تصاویر روز دنیا موفقیت سایت شما را تضمین می کند .